V mesecu aprilu, sva se vzgojiteljici Silvija in Darja udeležili sejma Altermed v Celju. Predstavili sva projekt, ki smo ga izvajali v skupini na temo Zdravo in domače.
Otroci vzg. Anje in Maje raziskujejo na temo Mali raziskovalci. Spoznavajo in raziskujejo kako se spreminja struktura in barva tekočin glede na to s katero snovjo jo mešaš in izvajali različne poizkuse.
Iz dolgega spanja pa se ob toplih pomladnih žarkih prebudil tudi zmajček. Otroci so se obiska veselili že ves mesec. Spoznali so legendo o konjiškem zmaju, si izdelali grad, fantje viteško opremo in se spremenili v viteze, deklice so postale marjetice. Na dan ko nas je zmajček obiskal so bili otroci navdušeni. Zapeli so mu pesmi in skupaj z njim zaplesali. Zmajček jim je predal pismo z nalogami, ki so jih otroci z veseljem opravili, saj je bil za nagrado sladki zmajev zaklad.