Mesec april smo obeležili z projektom Pasavček. Skupaj smo ponovili pomen varne udeležbe v prometu. Ob sprehodu skozi Žiče smo utrjevali kako varno hoditi po pločniku, prečkati cesto, prepoznavali prometne znake. Velik pomen pa smo dali tudi pripenjanju v avtomobilu. Prav zato smo si izdelali svoje avtomobile iz kartona in si naredili cesto, kjer smo postavili prometne znake, semafor in prehod za pešce. Otroci so ob vožnji morali upoštevati prometne predpise.

V aprilu pa nas je obiskal tudi konjiški zmaj. Vsako leto obeležimo praznik Jurjevanja,  kjer nas obišče tudi prijazni zmaj. Otroci so si za ta dan izdelali kostume vitezov in marjetic. Skupaj z zmajem so veselo prepevali ter plesali nato pa smo se odpravili na lov za zakladom, ki nam ga je pripravil zmajček.